Teknoloji

Yazılım Nedir, Yazılım Ücretsiz Nasıl Öğrenilir

Yazılımı Ücretsiz Nasıl Öğrenilir, Youtube Üzerinden Kodlama Dili Öğrenmek, Sertifikalı Ücretsiz Kodlama Eğitimi Almak, Blog Siteleri İle Ücretsiz Kodlama Öğrenmek

Yazılım, kodlama dili öğrenmek geleceğin ve günümüz en büyük iş alanlarından bir tanesidir. Yapay zeka, makine öğrenmesi ya da derin öğrenme gibi en önemli teknolojilerinin temellerinde hep kodlama dilleri vardır. Ayrıca kodlama alanı maddi olarak da diğer mühendislik alanlarına göre çok daha büyük gelirler sağlıyor. Bu yüzden de insanlar son dönemlerde kodlama öğrenmek için çok çaba sarf etmektedir. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak pek çok kodlama dili öğrenme internet sitesi mevcut. .

 

Youtube Üzerinden Kodlama Dili 

 

Youtube dünya üzerinde en çok kullanılan internet sitelerinden bir tanesi. Özellikle eğitim alan için çok fazla tercih ediliyor. İnsanlar Youtube üzerinde pek çok kodlama eğitimi internet sitesi mevcut. C ++, Python ya da Java gibi önemli kodlama dillerinin her birinin eğitimi veren çok fazla Youtube kanalı mevcut. Pek çok insan Youtube üzerinden kodlama eğitimi almış ve kendini geliştirmiştir. Hem kolay ulaşılması hem de kullanışlı olması ile Youtube hemen dikkat çekiyor.

 

Blog Siteleri İle Kodlama

 

Blog sitelerinin kullanımı özellikle ülkemizde oldukça fazla. Yazılım dilinden farklı olarak pek çok farklı alanda yardımcı olan Blog siteleri bulunmaktadır. Blog sitelerinde kodlama dili video olarak anlatılmıyor. Tamamen yazılı olarak öğretilen kodlama dilleri bu sayede çok daha detaylı olarak anlatılıyor. Ayrıca Blog sitelerindeki forum kısımları da kodlamaya yeni başlayanlara çok yardımcı oluyor. Yeni kodlama öğrenen kişiler bu forum sitelerinden sorunlarını paylaştıkları takdirde hızlı bir şekilde yardım alabiliyor.

İlgili Makale: Apple’nin Katlanabilir Telefonu Ne Zaman Çıkacak?

Sertifikalı Ücretsiz Kodlama Eğitimi Almak

 

Ülkemizde kodlama dilini hem ücretsiz hem de sertifika veren kurumlar mevcut. BTK Akademi’de bunlardan bir tanesi. İçerisinde hem yeni hem de popüler tüm kodlama dilleri mevcut. Alanında uzmanların verdiği pek çok kodlama dillerinin eğitimini alarak insanlar bu siteden sertifika alabiliyor. Eğitimlerin sonunda eğitimi alan kişiler sınav girmeye hak kazanmaktadır. Sınavdan belli bir puan alan tüm bireyler sertifika alabiliyor. Ayrıca her dönem hem dersler hem de sınavlar güncellenmektedir. Eğitim almak isteyen kişiler BTK Akademi sitesine E – Devlet üzerinden ya da 1 Milyon İstihdam ile giriş yapabiliyor.

Diğer İlgili Makaleler: https://www.bilgisistemblog.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu