Teknoloji

Apple’nin Katlanabilir Telefonu Ne Zaman Çıkacak?

Apple'ın katlanabilir telefonu 2023 yılında çıkabilir!

Apple’nin katlanabilir yeni tasarımı ne zaman çıkacak? Sorusuna şimdilik tahmin edilen süre 2023 te bu tasarımın gerçekleşeceği olmasıdır. Apple Markası ile ilgili birden fazla doğru yorum ve tahmin yaparak ön plana çıkan Ming-Chi Kuo. Apple markasının ilerki yıllarda yeni bir cihaz çıkartacağını. Bu yeni cihaz için çok detaylı araştırmalar yapıldığını söyledi. Ancak Ming-Chi Kuo bu tasarımın en yakın 2023 tarihinde insanlara sunulmasını söyleyerek. Bu durumu paylaştı.

Samsung,Huawei ve Motorola markaları gibi şirketler. Daha önceki dönemlerede bu tasarım hakkında birden fazla yeni cihazlar çıkarmıştı. Sıradaki büyük markalardan birisi de Apple. Apple bu tür cihazların gelecekteki yıllarda insanların oldukça yaygın bir şekilde kullanmaya başliyacağı bir  model olabilirmi? Sorusunda Apple şirketininde bu cihaz üzerinde katkıları yapması bekleniyr. Yakın bir tarihte de Ming-Chi Kuo. İsimli bir kişi daha önceki doğru tahminleri ile bilinen birisi. Bu nedenle hakkında Apple’nin tahmini olarak 2023 de. yeni bir katlanabilir cihaz üreteceğini savundu.

İlgili Makalemizi Okumak İçin BURAYA Tıklayınız. (Samsung 4K Çözünürlük Sunan 2021 Model Monitörleri)

Apple Katlanabilir Cihazın Özellikleri Ne Olacak?

Ming-Chi Kuo bu yeni üretileck olan cihazın 7.5 inç ila 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağını söyledi. Bu ünlü doğru tahmin yaparak bilinen Ming-Chi Kuo çalışmaların şekillenmeye başlandığını. Ancak resmi olarak en yakın sürede başlanacağı söylend. Söylenenlere göre de Apple, katlanabilir bu cihaz için OLED ekran teknolojisi için Mesela LG ve samsung markaları ile resmi olarak görüşme düzenlendiği sonuç olarak açıklandı.

Applenin üreteceği bu cihazda Pencil desteğide olacağı söylend. Ancak Ünlü tahmincinin bir iddası dahada iphone modelleri ile ilgili söylenim oldu. İphone uzun zamandır Lightning yerine USB Type-C kullanacağı konuşuluyor. Bunun en büyü sebebi ise Apple’nin 2018 den beri iPad modellerinde USB Type-C sunmaya başlamış olması idi. Ancak Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bir başka haberde. Apple iphone modellerinde USB Type-C kullanmaya bek sıcak bakmadığını açıkladı.

İphone modellerindeki cihazlara gelmesi beklenmekte olan bir başka özellikte. Güç tuşuna entegre edilen olan Touch ID idi. Kuo’nun yaptığı açıklamaya göre  bu özellik yeni nesilde tasarlanan cihazda sonuç olarak karşımızda çıkmayacağını belirtti.

Apple

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu