Teknoloji

Rolls Royce Dünyanın En Hızlı Elektrikli

Rolls Royce Dünyanın En Hızlı Elektrikli Uçağını Tasarlıyor

Halihazırda en süratli elektrikli uçak rekoruna (saatte max 342 km/h ile Extra 342LE) sahip; Rolls-Royce şirketi ilerlettiği ionBirs modeli ile bu rekoru kırmaya bir hayli bir kararlı. .

İlgili Makale: Kent Ve Tabiat İçin Robot Devrimi

İngiltere menşeili şirketin mühendislerinin verdikleri verilere göre, bizzat kendilerinin tasarladıkları 500 beygir gücündeki motorla saatte 480 km/h sürate kadar çıkabilecekler. Rolls Royce Gövde 330LE modelinden tamamen değişik. Bununla birlikte geleneksel uçak tasarımlarının baz alınmayacağı belirti edilen bir başka detay.

İlgili Makale: Evrene Bakış Açımızı Değiştirecek Kamera

Şu ana kadar güç motoru, pil ya da uçuş performansına dair rastgele net bir bilgi yer almamakla birlikte Roll-Royce kaynakları oluşturulan ilk yer testlerinin başarı ile tamamlandığını ve ionBird’ün ilk uçuşlarını planladıklarını kaydetti.

Proje çalışanlarının verdikleri tahmini verilere göre ionBird, 320 kilometrelik bir seyrüsefer kapasitesinde sahip. Bu da her sekiz saatte bir şarj edilmesi gerektiği manasına geliyor.

Öyle ya da böyle, en yakın rakibi 330LE’nin 20 dakikalık nettisiz seyrüsefer kapasitesini düşündüğümüzde, 8 saatlik nettisiz bir uçuş kapasitesi ile ionBird rakibini açık ara solluyor.

Diğer İlgili Makaleler: https://www.bilgisistemblog.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu