Dünya-Doğa-Yaşam

Doğanın Güzelliğini Evinizde Yakalayın

Doğanın Güzelliğini Evinizde Yakalayın

Hayatta sınırlı sayıda şey, doğanın kendisinden daha ilham verici ve daha güzeldir. Özellikle de bu canlılığın birazını bile yakalayabildiğiniz ve kendi kişisel çevrenizi geliştirmek için yaşam alanınıza getirebildiğiniz zaman. Elbette, kendi eğlencemiz için vahşice doğayı yağmalamanın bir bahanesi olamaz. Ancak akıllıca ve sorumlu bir şekilde seçildiğinde, doğanın güzellikleri küçük ölçüde bizim olabilir. İşte bazı fikirler:

1-Taze çiçekler:

Hiçbir şey mükemmel seçilmiş bir vazonun kokusu, görünümü ve verdiği hisle kıyaslanamaz. Kişi, tek bir dalın mükemmelliğinde dahi kendini sadeliğin huzuruna bırakabilir. Onları kendi bahçenizden elde edebilir veya iyi stoklanmış bir satıcıdan satın alabilirsiniz. Ancak doğadan elde ederken onun korum altındaki bir tür olup olmadığına kesinlikle çok dikkat edin. Bir kralın zenginliği, tomurcuklanan bir çiçeğin harika mükemmelliğiyle kıyas edilemez.

2-Cilalı veya işlenmemiş taşlardan oluşan bir düzenleme oluşturun:

Bir kase, sepet, bez ve malzemeler için işe yarayan herhangi bir taban kullanın ve diğer malzemeleri düzenlediğiniz gibi taşlarınızı yerleştirin. Doğal bir canlı taş heykelini oluşturacak şekilde, renkleri, dokuları ve ağırlığı dengeleyin. Dilek taşları, bu planlama için harika bir seçim olabilir. Bunlarla sığ bir kabı doldurabilir ve ara sıra rastgele birini seçip rahatlayabilirsiniz. Sizce de bir terapi gibi olmaz mı?


3-Çiçekler doğal güzelliğin telifiyse, canlı, büyüyen bitkiler onların eşleridir:

Özenle seçilmiş bitkilerle dolu bir oda gibi hiçbir şey sizi aynı anda sakinleştiremez, gevşetemez ve enerji veremez. Çiçekli veya yeşil alanlar, ev bitkileri veya küçük ağaçlar, havayı ve zihni eşit bir şekilde temizlerler. Sadece hem çevreye hem de onlara bakma yeteneğinize uyan çeşitleri aldığınızdan emin olun. Ölen bitkiler kimsenin sevinç vizyonu değildir.

4-Dışarıda en sevdiğiniz yerlerin sesleri ve kokularını getirin.

İdeal kaçamağınızın yeniden yaratmak için uçucu yağlar, doğal kokulu mumlar ve benzerlerini kullanın. Ve onları eşsiz kılmak için kuşların, sörfün, ağaçlardaki rüzgarın kayıtlarını bulun. Sizi hiç ayrılmamayı dilediğiniz yere geri götüren her neyse onu yanınıza alın. Bu, geri dönmenin bir yolunu bulana kadar sizi tatmin edecektir.

5-Kum ve su insanlık tarihindeki önemli unsurlardandır. 

Eğlenceli ve sakinleştirici küçük bir yapay şelale ve küçük, özenle bakımı yapılmış bir kum bahçesi ile bu temel gücü evinize getirin (çocuklarınızdan ve evcil hayvanlarınızdan korumayı sakın unutmayın). Akan su akıntıları zihni sakinleştirir ve ruhu canlandırırken, kum yatağı meditasyon ve sessiz yansıma için bir çıkış sağlar. Her ikisi de bir eve harika bir ektir ve birlikte, başka bir şekilde yeniden yaratılması zor olan neredeyse tarif edilemez bir barış ve kutsallık duygusu oluştururlar.

Doğanın güzelliğini, gücünü ve kalbini çevrenize getirmek, kendinizi en yüksek huzura yükseltmenin en kesin yoludur. Doğada bizi sakinleştiren, bize ilham veren, akıllıca seçimler ve verimli eylemler yapmamız için ihtiyacımız olan her şey vardır. Elinizde bu kadar kolay yol varken neden bu özü hayatınıza aşılama fırsatını kaçırıyorsunuz ? 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu